İsmail Kılıçarslan

Şair. 1976 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini bu şehirde tamamladı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi. İlahiyat eğitimini yarıda bırakarak bu kez aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümüne kaydoldu.

ikİlk şiiri Kaknüs Dergisi’inde yayınlanan şairin, Hece, Yedi İklim, Dergah, Kırklar ve Atlılar gibi dergilerde de şiirleri yayınlandı. “Portakal Turta Bir de Kirpi” ve “Ablam Uzak Ülkede” isimli iki şiir kitabı var. “Ablam Uzak Ülkede” ile “2004 Cahit Zarifoğlu Şiir Ödülü”nü aldı. “Başka Masallar” isimli bir “büyüklere masallar” kitabı da olan şair, ayrıca belgesel senaryoları da yazdı. “Aliya”, “Cahit Zarifoğlu – Yaşamak” ve “Roger Garaudy” senaryosunu yazdığı belgeseller arasında. Bu belgesellerden “Aliya”, “T.Y.B Yılın Belgeseli” ödülünü aldı. “Cahit Zarifoğlu – Yaşamak” ise Antalya Film Festivalinde finalde yarıştı.

Senaryosunu yazdığı pek çok TV filmi var. Bunlardan “Susuzluk” ve “Baba Evi”, 2006 yılında yönetmen Nazif Tunç tarafından filme alındı.

Halen Ülke TV’de Meksika Sınırı” isimli programı sunuyor.

Eserleri

ŞİİR


1.Portakal, Turta, Bir de Kirpi

2.Ablam Uzak Ülkede


MASAL


1.Başka Masallar


BELGESEL SENARYOLARI


1.Aliya

2.Roger Garaudy

3.Cahit Zarifoğlu – Yaşamak


TV FİLMİ SENARYOLARI


1.Susuzluk

2.Baba Evi

3.Ödül

4.Kara Yılan

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.