İstanbul Hatırası Dizisi Kanal 7’de

23 Ocak’tan itibaren Kanal 7 ekranlarında bir hikaye sizlerle beraber: İstanbul Hatırası.

Demir Ailesinin taşradan İstanbul’a göç etmesiyle başlayan bir öyküdür.

Ekonomik güçlükler, arazilerin ve marangozhanenin aileyi artık geçindirmemesi ve taşradaki sıkışmışlık zorlamıştır aileyi göçe. Son olarak yaşadıkları oğulları Ahmet in Celal ağa nın nişanlı kızı Selma yı kaçırması, aileyi göçe zorlamıştır. Torunlardan Sultan ın İstanbul’da Tıp Fakültesinde okuyor olması da göç kararını kolaylaştırmıştır.

İstanbul Beykoz’da, lüks villaların, iş merkezlerinin olduğu bir yerde Yakup un  İstanbul daki arkadaşı Rafet in  yardımıyla buldukları iki katlı gecekondu türü bir binada kirayla oturan

Aile, önceleri birbirine kenetlidir. Ancak zaman içinde farklılaşacak, birbirlerine yabancılaşacak, ayrılıklar, kavgalar baş gösterecektir.

Yakup Dede, gençliğinde, , İstanbul’a çalışmaya gitmiştir. Orada çeşitli işler yapmış ve Türkan adında bir kadınla ilişki yaşamıştır. Bu ilişkiden bir oğlu olmuş, adına da Hasan  demiştir.

Ve  yıllarca saklı kalan bir sırrın açığa çıkmasıyla değişen hayatlar.

İstanbul’un taşı toprağı altın mı, yoksa ateş mi…  Bir ailenin İstanbul’da verdiği zorlu yaşam mücadelesi Kanal 7 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Yönetmen: Tulip Karamanbey

Oyuncular: Murat Soydan(Yakup), Umut Özkan(Ahmet), Sevinç Kumaş(Selma), Bestemsu Özdemir(Sultan), Bora Atabey(Deniz), Özcan Varaylı(Salim), Nihan Özcan(Neslihan), Barış Yapıcı(Servet), Tuvana Çeviker(Meltem), Damla Debre(Eda), Meral Küçükerol(Türkan), Kaan Ertam(Hasan), Şahin Genç(Rafet), Rıza Leki(Mert), Elif Tığlı(Tülay), Oğuzhan Turan(Ali)

Yapım: Yeditepe Yapım.

 
 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.